Fiber Optik Gergi Tavan

fiberoptikİlk adı hafif kablo olarak 1842’de kullanılmıştır.Tanımı da bir kablonun yansımalar yaparak bir kablo içerisindem akmasıdır.Bu popüler tanım 1884 yılında Colladonun hazırladığı bir makalede geçmektedir.

Fiberoptik ya da Optik fiber, kendi boyunca içinden ışığın yönlendirebildiği plastik veya cam fiberlerden oluşmuş bir optik fiberdir. Optik fiberler diğer iletişim malzemelerine oranla uzun mesafelerdeki veri iletişiminin daha hızlı ve yüksek değerlerde yapılabilmesine olanak verdikleri için fiberoptik haberleşme sistemlerinde çok sıklıkla kullanılmaktadırlar. Metal kablolar yerine fiber kabloların kullanılmasının nedeni, daha az kayba neden olmaları ve elektromanyetik etkileşimden etkilenmemeleridir. Optik fiberler aynı zamanda bir çok sensör (alıcı) ve benzeri uygulamaların yapımında oldukça sık olarak kullanılmaktadırlar.

Lake doku gergi tavan üzerine istenilen miktarda yerleştirilebilen fiber optik kablolarla tavanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Hem şık, hem uzun ömürlü, hem de ekonomik.
Kaliteli malzeme kullanarak uyguladığımız Gergi Tavan Aydınlatma  Sistemleriyle kaliteli işçiliği birleştirdik ve ortaya hayran kalacağınız tavanlar geliştirdik.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page