Barrisol Gergi Tavan Sistemleri

BARRİSOL

BARRİSOL GERGİ TAVAN NEDİR ?

Barrisol Stretch Ceiling

gergi-tavan-barrisol-adana (1)BARRISOL özel profil sistemlerine ısıtılarak gergi yapılan , alev almayan PVC bir membran’dır (classified M1 in France, Bd B-S2-d0 in Europe, Class 0 in UK and Class I in the USA)

Geniş profil yelpazasi ile her türlü tasarıma yanıt verebilecek nitelikte BARRISOL , 3-Boyutta istenilen formu alma kabiliyetine de sahiptir .
Bir çevre profili ve bir ışık Polivinil Klorür (PVC) membran parça içine uzanır .Yuvarlak Ditdörtgen kare kavisli dalgalı vs. olmak üzere her şekilde yapılabilir ve her şekle girer. Hafiftir ve pratiktir. Hijyendir temizlenebilir, toz zerrelerini tutmaz , yalıtkandır hava geçirmez, yanmazlık belgesi vardır, sağlamdır ve esnektir, hızlıdır bir kaç saat içinde çevreyi kirletmeden monte edilir. Diğer tavan sistemleri gibi her yıl boya bakım gerektirmez. Gergi – Barrisol sistemleri sadece tavanda değil , dekoratif bir şekilde duvarlardada uygulanabilir. Sonuç olarak; barrisol  sistemleri, şekil, renk ve ışık açısından büyük bir özgürlük sunar .Avrupa’dan ithal edilen PVC gergi tavan kumaşları, dünya sağlık örgütünün onayını almış, kanserojen madde içermeyen (Erdirective 67/548/EEC ’ye göre) bir üründür. Yüzeyi bakteri tutmaz.

Gergi tavan , Polivinil Chlorid (PVC) kopolimerlerinden yüksek teknoloji ile üretilen yangına dayanıklı, akustik, estetik, dekoratif bir yapı elemanıdır. % 100 geri dönüştürülebilir, bakım gerektirmeyen teknik özellikleri sayesinde tam anlamıyla çevreci bir ​​üründür. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen gergi (germe veya diğer adıyla barisol) tavan sistemleri, çağdaş mimarinin gerekliliklerine uygun olarak benzersiz yüzey kaplama imkanları sunar. Saydam (ışık geçirgen) dokular endirekt gün ışığı etkisiyle, hacimlerin aydınlatılmasında pozitif farklılıklar yaratmaktadır. Yapı sektöründe Barisol tavan olarak bilinen gergi tavan ürününün literatür ismi PVC Gergi tavandır.

 

Sizi BARRISOL PVC Gergi Tavan Sistemi montajını keşfetmek için video’yu seyretmeye davet ediyoruz ..

Süre : 3’32 min

Bu kısa video BARRISOL’ün nasıl monte edildiğini gösterir . Uluslararası BATIMAT fuarında kaydedilmiştir .. Video aynı zamanda (üzerine çıkartılan montör ile) üzerine su gelmesi kurgulanamış ve sızdırmazlık özelliğini göstermektedir . Su alındıktan (montör indirildikten sonra) ısı bürülörü yardımı ile tavan parçası hiç bir deformasyona uğramadan yüzde yüz eski original pozisyonuna döner .. Şaşırtıcı , değil mi !?

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page