Sıkça Sorulanlar

Gergi Tavan Nedir?

Işıklı Doku Gergi Tavan

Gergi tavan , Polivinil Chlorid (PVC) kopolimerlerinden yüksek teknoloji ile üretilen yangına dayanıklı, akustik, estetik, dekoratif bir yapı elemanıdır. % 100 geri dönüştürülebilir, bakım gerektirmeyen teknik özellikleri sayesinde tam anlamıyla çevreci bir ​​üründür. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen gergi (germe veya diğer adıyla barisol) tavan sistemleri, çağdaş mimarinin gerekliliklerine uygun olarak benzersiz yüzey kaplama imkanları sunar. Saydam (ışık geçirgen) dokular endirekt gün ışığı etkisiyle, hacimlerin aydınlatılmasında pozitif farklılıklar yaratmaktadır. Yapı sektöründe Barisol tavan olarak bilinen gergi tavan ürününün literatür ismi PVC Gergi tavandır.

BARRISOL neden imal edilir ?
BARRISOL membran , formülü BARRISOL’e ait , polimer malzemeden üretilir .Üretim ve malzeme kompozisyon patenti BARRISOL’e aittir . BARRISOL’ün 80 farklı patent’i vardır . BARRISOL yangın testleri ; Fransa’da M1 , Avrupa’da ,Bd B-S2-d ve B-S3-dO (süet dokularda) , İngiltere’de Class 0 ve Amerika’da Class I . BARRISOL’ün yangın esnasında dönüştüğü gazlar insan sağlığına zarar vermeyen zehirsiz gazlar içermekte olup , damlamaz ve %100 geri dönüşümlüdür .

BARRISOL emniyeti garantilimidir ?
BARRISOL Fransız , Avrupa ve Uluslararası standartlardadır.

BARRISOL dayanıklılığı ?
Su baskınlarında BARRISOL tavan parçalar yüksek miktarda su yüküne dayanıklıdır (delikli dokular harici ve profil bağlantılarının 30 kg/m olduğu durumlarda) . Her hangi bir deformasyona uğramayarak 150 kg yük’e kadar dayanımlı olup , yükün üzerinde alınması durumunda eski ilk orjinal posizyonuna döner .

Bir BARRISOL tavan montajı nasıl yapılır ?
Bir BARRISOL gergi tavan mevcut tavan’ın bir-kaç cm altında bitecek şekilde monte edilebilir . Bir BARRISOL parçası her yükseklikteki tavan montajlarına uygun ve montajı son derece kolay ve hızlıdır .
25 m2 büyüklüğünde klasik bir parça montajı , mekandan mobilya vb.. eşyaların çıkartılmasına gerek kalmadan , yarım günlük bir çalışma ile ve mekanda hiç bir kirlilik söz konusu olmadan montajı yapılabilir .

BARRISOL temizlenebilir mi ?
Anti-statik olma özelliğinden toz tutmayan BARRISOL , normal şartlar altında temizlik ihtiyacı da duymaz .Olası bir lekelenme vb.. durumda ise hafif nemli pamuklu bir bez ile temizlenebilir özelliktedir . Diğer bazı temzilik malzemeleri ile de temizlenebilir , bunlar için (bize danışınız).

BARRISOL duvar montajlarına uygunmudur ?
Evet, hem tavan hem de duvarlar için kullanılabilir.

BARRISOL’ün kaç temsilciliği vardır ?
145 ülkede 1 200 temsilcilikten fazla.

Halihazırda kaç m2 BARRISOL gergi tavan montajı yapılmıştır ?
30 000 000 m2’den fazla !

BARRISOL niye Dünya 1 numarası ?
– Ürün kalitesi ,
– Teknik bilgi ve yeterlilik
– Sürekli yenilikçi tarzı ,
– 145 ülkedeki temsil

İşte başta bu sebepler BARRISOL’ü Dünya lideri tutmaktadır.

BARRISOL akustik özellikler sunar mı ?
Evet , BARRISOL micro delikli seçenekler ile akustik özelliklerde sunmaktadır Böylelikle estetkikve akustik birleştirlmektedir . Akustik absorbsiyon ile akustik izolasyon farkını not ediniz . (Akustik absorbsiyon mekanın ses kalitesini yükseltir )

BARRISOL geri dönüşümlümüdür ?
Evet, kopolimer yapımı BARRISOL tavanlar 100% , geri dönüşümlüdür

BARRISOL geri dönüşümlü üretim sunuyormu ?
BARRISOL Les Recyclés® serisi sürekli yenileme ve geliğtirmenin bir sonucudur . Diğer tüm BARRISOL membranlar gibi, Les Recyclés® geri dönüşümlüdür ,bunlar esli dönüşümden gelen BARRISOL membranlardan üretilmektedir .

BARRISOL’e baskı yapılabilir mi ?
Evet , Dijital Baskı tekniklerine teşekkürler .Logolarınız , desenleriniz 216 farklı renkteki seçiminiz dokulara (mat , lake , saten , ışık geçirgen , süet ,delikli , Trempodesign , Trempovision , geridönüşümlü , metalik vb..) basılabilir . Vereceğiniz görseller min. 300 dpi çözünürlükte , 1/10 ölçekli pdf , jpeg gibi bir dosyada olmalıdır.

BARRISOL ömrü nedir ?
Tecrübelerimiz tavanlarımızın uzun yıllar teknik özelliklerini koruduğunu göstermektedir .
Bir çok uygulamalarımızın , montajlarının üzerlerinden 20 yılı aşkın süre geçmelerine rağmen , bugün bile özelliklerini koruduklarına şahit olmaktayız .

Led ve florasan dizilimi nasıl olmalıdır ?

Led ve florasan dizilimi, yapılacak olan tavanın derinliğiyle doğru orantıldır.Derinlik arttıkça florasan ve led dizilimi seyrekleştirilebilir.
Led ve florasan derinliği nasıl olmalıdır?

Florasan için asgari derinlik 20 cm olmalıdır, transparan üründe,aydınlatma sonrası florasan çizgisi belli olmamalıdır.Led için derinlik zorunluluğu yoktur.
Alt karkası nasıl olmalıdır?

Malzeme montajında 3 çeşit profil kullanılır: Tavan, duvar ve delitasyon. Bu profilleri monte edebilmek için sağlam bir zemin gerekir. Genellikle Kutu Profili veya UC profil kullanılır. Aydınlatma yapılmayacak yerlerde direk tavana uygulama yapılabilmektedir.
Ek yerlerinde üretilen çözümler nelerdir?

Malzeme eni 2.00 m dir. 2.00 m geniş olan alanlarda lazer kaynak yapılır. Tercihe göre ‘’ delitasyon ‘’ profili ile ek yapılabilir.
Dijital baskılı ürünlerde seçilecek olan görseller neye göre değerlendirilmelidir?

Mevcuttaki görsel katoloğumuzdan veya kendi seçiminiz olan bir görseli dijital baskı yapabiliyoruz. Ancak seçilen  görseller min. 300 dpi çözünürlükte , 1/10 ölçekli pdf , jpeg gibi bir dosyada olmalıdır.
Malzeme nemden etkileniyor mu ?

Malzeme kesinlikle nemden etkilenmez. Banyo, hamam wc gibi ıslak mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ürün, duş aparatı veya aydınlatma aparatını uygun alandan delik açarak geçirmeye müsaittir.
Kolay yırtılan bir malzeme midir?

M2 de yaklaşık 140 kg taşıma kapasitesine sahiptir.Sivri uçlu bir cisimle müdahele edilmedikçe kesinlikle yırtılmaz.Sivri uçlu bir cisim müdahelesiyle yırtılmış olan alanlarda,yırtık genişlemez. Tamiratı yapılabilir.
Sökme takma nasıl yapılır ?

Malzeme montaj öncesinde kenarları fitillenip  profillere sıkıştırılması suretiyle uygulanır.Bu uygulama ürün için demontaj imkanı sağlamaktadır. Aydınlatmada yaşanan sorunlar veya istenmeyen çevresel faktörler sebebiyle bakım gerektiren alanlara müdahale etmek sorun teşkil etmez.Yalnız ürüne zarar verme riskine karşı ,tadilat uzman ekipler tarafından yapılmalıdır.

Gergi Tavan malzemesi ışık kapalıyken içini gösterirmi?

Transparan gergi tavan malzemesinin en güzel özelliği homojen olarak dağıtmasıdır.Işık kapalı durumdaykende malzeme yüzeyi parlak olduğundan yansıtma özelliğiyle hoş bir görünüm kazanır.

Germe tavan ömrü ne kadardır?

Onların ömrü sınırlı değildir. Biz kumaş ve kalıp için 10 yıl garanti sunuyoruz. Ancak düzgün kullanıldığı zaman germe tavan çok daha uzun süre canlılığını koruyabilir.

Kurulum ne kadar zaman sürer?

Genellikle küçük bir odada tavan montaj tavan karmaşıklığı ve duvarların durumuna bağlı olarak, yaklaşık 3 saat sürer.

Gerilmiş tavanları temizlemek için ne yapmalıyım?

PVC (Stretch) GERGİ tavanlara özel bir bakım gerekmez. Genellikle herhangi bir asidik olmayan temizlik maddeleri kullanılarak nemli bir bez yardımı ile temizleyin .

Herhangi bir odada PVC(strech) gergi tavan uygulamak mümkün mü?

Germe tavan herhangi bir oda ,ofis mağaza hastahane restorant vb tüm yaşam alanlarında uygulanabilen çok yönlü dekoratif bir üründür. Ekolojik yönden tüm dünya normlarına uyum sağlayan bir yapıya sahiptir.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page